Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Port w Przegalinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wrosz
Moczykij

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy!
Sprawa z portem w Przegalinie wygląda następująco: Ten odcinek Wisły dzierżawiony jest przez spółdzielnie Troć i trzeba mieć zezwolenie, aby tam wędkować . W tym roku kosztuje 100 zł. Odcinek łączący Martwą Wisłę z Wisłą Bieżącą należy do Portu w Przegalinie ( włącznie ze śluzą i wszystkimi urządzeniami portowymi czyli również dalbami). Na terenie poru obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb . Wg przepisów ustawy wodnej można wędkować w odległości 50 metrów od jazów, spiętrzeń, mostów, urządzeń portowych itp. co w tym przypadku oznacza, że w odległości 50 metrów od ostatniej dalby możemy wędkować. Łowię w tym miejscu często i wielokrotnie byłem kontrolowany jak również wędkarze, którzy wędkowali tam ze mną. Bywało i tak, że pomimo tego, że dany wędkarz miał zezwolenie z Troci, ale nie zachował 50 metrów odległości od dalby dostał mandat i nic nie mógł na to poradzić. Strażnicy byli głusi na argumenty. Podsumowując można tam spokojnie łowić mając zezwolenie Troci i zachowując odległość 50 metrów od ostatniej dalby. Połamania... Smile
Wędkarz87
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli ten ogólnodostępny kilkunastometrowy odcinek to bujda... dzięki za informacje,pozdro!
Powrót do góry
Hypno

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Sorry za wolna odpowiedz, ale dopiero zerknąłem na tren temat. Ostatnio kontrolowała mnie tam straż rybacka, nie posiadam zezwolenia troci, lecz tylko opłatę ze swojego koła pdt "wszystkie wody"ulga kosztuje 230 zł wiec się opłacało. Wracając do kontroli panowie nie mieli problemów, zapytałem potem o to czy mogę tu łowić to pan miło odpowiedział że Te wody są nasze i bez problemów mogę wędkować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: