Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie o koszty LEGALNEGO łowienia ryb

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Forum dyskusyjne koła PZW nr41 Gdynia-Miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
euzebiusz44

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 10:01    Temat postu: Pytanie o koszty LEGALNEGO łowienia ryb Odpowiedz z cytatem

Witam
Zawsze pragnąłem hobbistycznie łowić ryby. W tym roku postanowiłem wreszcie zacząć robić to legalnie. Interesują mnie koszty takiej zabawy głównie w Starogardzie Gdańskim i okolicach. Zamierzam wstąpić do PZW okręg Gdańsk.
Na początek na pewno muszę sobie wyrobić kartę wędkarską.
Potem:
* składka członkowska pełna 62 zł
* wpisowe i legitymacja 30 zł
* Roczne składki na ogólnodostępne wody górskie lub nizinne (z brzegu) 100 zł

Rzeka Wierzyca jest niestety dzierżawiona nie przez PZW. Nie zamierzam łowić w jeziorach, z łódki.
Myślę o łowieniu w Wiśle nr 5. Nie mogę się połapać, czy można wykupić połowy tylko na tym odcinku rzeki?
Czyli wydaję ok. 200 zł i mogę sobie łowić zgodnie z zasadami czy są jeszcze jakieś inne koszta?
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aa napiszę tutaj ...

W zeszłym roku z takich czy innych powodów, w ogóle nie łowiłem na wodach PZW. Ze składkami też zbierałem się jak sójka za morze i w końcu w związku z moją wędkarską aktywnością, a raczej "bez aktywnością" nie opłaciłem ich wcale.
Teraz chcę napisać to co mnie spotkało w chwili próby opłacenia składek za ten rok. Obiecano mi w kole Gdynia, do którego należę od kilkunastu lat, że w związku z roczną przerwą żadnych dodatkowych kosztów (wpisowe itd) nie poniosę iii ! Jednak nie. Spotkała mnie przykra niespodzianka.
WPISOWE, bo inaczej nie ma w ogóle o czym rozmawiać. Żadne tłumaczenie, że w zeszłym roku nie mogłem opłacić i że w ogóle na wodach PZW nie łowiłem nie pomogły. Postanowiłem w związku z powyższym (mimo, że te dodatkowe "karne" koszty nie są aż takie wielkie) nie płacić składek i w tym roku. Trudno. Będę najwyżej korzystał z łowisk komercyjnych. Pewnie i tak wyjdzie taniej niż ten haracz w PZW, a i wyniki może też będą lepsze.
Wiem. Co niektórzy pewnie powiedzą: "no wiesz stary, regulamin, przepisy itd itp". Ok, ale czy po kilkunastu latach regularnie opłacanych składek, powinna mnie spotkać "taka niespodzianka" i takie potraktowanie? Czy taka powinna być polityka związku? To tak zależy władzom PZW, Kół itp na swoich członkach, a co za tym idzie i na kasie, przecież niemałej, którą co roku zostawiamy na ich kontach?

Jestem wysoce zniesmaczony tym w jaki sposób zostałem potraktowany. Z reszta nie tylko ja, gdyż było nas dwóch. Dwóch, którzy w tym roku nie zasilą waszego konta, panowie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobieranie wpisowego, zależy tyko o koła do ,którego chcesz się zapisać , poszukaj koła w Gdyni które nie pobiera tej opłaty .
Riki
Wędkarz

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Oliwy jestem, wiec już Gdynia na mnie nie zarobi Razz
Dzięki za radę Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Forum dyskusyjne koła PZW nr41 Gdynia-Miasto Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: