Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkarpawa LÓD

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 22:28    Temat postu: Szkarpawa LÓD Odpowiedz z cytatem

Koledzy jak tam na lodzie na Szkarpawie , wybieram się jutro , może jakieś INFO !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie odpisał ? No to ja opisze dzisiejszy wypad . Tak więc start o 11 30 cel Szkarpawa okolice ujścia Tugi 2,5 godz ok 20 dziur , łapania we dwóch wynik 7 szt. malutkich , lipa . Zimno - 14 stopni i jeszcze wiatr . Zagrzaliśmy sie w aucie ,kawka ,herbatka i zmiana miejsca . Plan 0,5 godz. i do domu. Pierwsza dziurka i okoń za okoniem ,kolega też zaczął wyciągać , w sumie siedzielismy do 15 40 złapalismy ok. 50 szt . z czego 25 patelnianych i juz wcale nie było nam zimno ha ha. Brania ustały więc szybkim krokiem ruszyliśmy do auta. Mialem jedno potęzne pobicie , ale po krótkim holu sie wypiął, nie wiem co to było ,ale wedka i hamulec tylko trzeszczały czegoś takiego to na lodzie jeszcze nie przezyłem .(mało co przez przerębel mnie nie wciagnęło ha ha ha ha !!!! )
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super.
Właśnie dla takich chwil się wędkuje. Podstawa to dobrze wyregulowany hamulec, bo o ile w ciepłym sezonie taki błąd jeszcze da się czasami skorygować, to zimą już nie.
Sam miałem przyjemność kilka razy poczuć sieję na delikatnym zestawie i mimo stawania na głowie zawsze kończyło się tak samo: potężne pobicie, krótki odjazd, kilkunastosekundowy luz, a na koniec takie szarpnięcie, że albo rwała od razu albo wyciągała cały zapas, gdy luzowałem hamulec.
Miejscowi wyciągali, ale na żyłkę 0,20 i grubszą. Ja z 0,10 - 0,12 nie miałem szans. Co innego okonie czy leszcze.
11.30 - to wg mnie późno. Staram się być na lodzie jak jest jeszcze ciemno.
Zależy od miesiąca, ale najpóźniej przed 7 rano.
Przy takim mrozie ciężko się łowi - począwszy od nakładania ochotki, poprzez ściąganie sopla tworzącego się na żyłce, a na "ciumcianiu" zamarzającej przelotki kończąc. Very Happy
Ile cm miał lód? Na co brały?
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brał na blaszkę z czerwonym i zielonym oczkiem - taką zwykłą z wędkarskiego + na kotwiczce stary wypróbowany sposób . Na samą blaszke słabe brania. Na mormyszkę nie łapię , Ha Ha bo nie umiem. Lód gruby jakies 22cm spokojnie można chodzić.
Powrót do góry
jonasz7
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ricardo1 napisał:
+ na kotwiczce stary wypróbowany sposób .

Oko okonia!!
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonasz7 napisał:
ricardo1 napisał:
+ na kotwiczce stary wypróbowany sposób .

Oko okonia!!

No to teraz dałeś do pieca Exclamation
Zaraz się zacznie Laughing
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak wy ,ale ja stosuje kawałek czerwonego robaka xd. ha ha
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro zrobię powtórkę z rozrywki , ale inne miejsca wypróbuje . Nie znam miejsc zimowania ryb na tych wodach ,więc wszystko to loteria .
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj od 13 d0 15 30 , słabiutko Szkarpawa nie dała połapać , 6 szt. i to takich małych , że oczy miały na ogonie. Próbowałem na mormyszkę z ochotką , różne blaszki i lipa ,albo nie umiem łapać ,albo mnie nie lubią ha ha. A ostatnio tak fajnie brały o tych godzinach , może trzeba było rano . Jutro tez jest dzień ,spróbuje rano.
Powrót do góry
okoniarz
Moczykij

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To daj jutro znać co i jak.
Proponuję wybrać się z samego rana. Mormycha+2-3 świeże ochotki i muszą byc brania.
Powrót do góry
ricardo1
Moczykij

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piątek we 2 jakieś 20 szt z czego 7 na patelnie, w sobotę we 2 jakieś 100 szt. ,ale bardzo dużo malutkich , wymiarowych może z 25 szt . Dzisiaj we dwóch bardzo dużo brań , ale także bardzo dużo maluchów. Na kolację nazbieraliśmy jakieś 30 szt razem. Jeden bardzo ładny ok 35 cm . Łapaliśmy na blaszki z perłowa i czerwoną plamką +1 sztuczna ochotka + stary sposób ( ha ha nie oko ,tylko kawałek robaka czerwonego ). Dzisiaj od 7 30 do 13 30 okolice Rybiny . To już ostatni mój wypad na lód w tym roku (we wtorek ide do szpitala naprawić kolano ) więc życzę powodzenia . Następne relację za jakies 3 miesiace .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: