Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REDA - styczeń 2008
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
infoex
Moczykij

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 15:28    Temat postu: REDA - styczeń 2008 Odpowiedz z cytatem

Witam,
pytanie, które jedych denerwuje ale moze ktoś szczerze podpowie.
01,01,2008 wybieram się na redę w poszukiwaniu przygód związanych z połowem troci. Jadę pierwszy raz i nie za bardzo wiem gdzie wykonać pierwszy rzut do wody. Podpowiedzcie proszę gdzie warto spróbować.
Oczywiście cały czas 2 miejsca w aucie wolne więc jesli ktoś ma ochotę się zabrać to zapraszam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryba jest na całej długości rzeki, kwestia czy chcesz łowić w miarę spokojnie bez dużej presji czy w tłumie choć może i presja będzie na całym odcinku duża.Jeżeli nie znasz dobrze rzeki to jedz w znane miejsca np. jaz w Ciechocinie ludzi będzie tam sporo ale i ryb też możesz jechać wyżej do Pieleszewa na złamany most tam są piękne doły gdzie ryba stoi na pewno możesz też jechać na samą górę do Wejherowa pod szpital gdzie będzie na pewno większość wędkarzy, na stronie masz podane info na temat zawodów które sie odbędą możesz stawić się rano na parkingu i tam już o przewodnika nie będzie raczej trudno.Jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć to pisz na priv lub podaj numer to Ci podpowiem coś więcej
Grzegorz(Gdynia)
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego "infoex" i wszyscy koledzy podobnej maści - mam dla was jedną uniwersalną odpowiedź - JEDŹCIE DOKŁADNIE NA TE WODY , KTÓRE PILNOWALIŚCIE JESIENIĄ PRZED KŁUSOWNIKAMI
Powrót do góry
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiu, a jeżeli kolega zaczyna dopiero przygodę z tą rzeką nie zna jej i chciał by uczestniczyć we wszystkim co z nią związane? Myślę że w takim przypadku pomoc jest wskazana a nie odsyłanie do lamusa.
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 21:30    Temat postu: Grzesiu! Odpowiedz z cytatem

Daj spokój z takimi tekstami! Jak masz czas to pilnuj .. i tak nie zmienisz mentalnosci Polaków, jagbys nie pilnował to i tak cie okradną! Płace składki i nie mam obowiązku chronić wody przed kłusolami, niech podniosa skladki w ynajma ochrone.
Powrót do góry
Wiktor

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz(Gdynia) napisał:
Kolego "infoex" i wszyscy koledzy podobnej maści - mam dla was jedną uniwersalną odpowiedź - JEDŹCIE DOKŁADNIE NA TE WODY , KTÓRE PILNOWALIŚCIE JESIENIĄ PRZED KŁUSOWNIKAMI

Grzegorz Ty naprawde jesteś niesamowity,pomyśl że jeżeli wszyscy beda pilnowali wody to Ty nie będziesz mógł "błyszczeć" i "opier...." wszystkich w koło.Co wtedy będziesz robił? Znam ludzi którzy pilnuja wody niezliczoną ilośc godzin więcej niz Ty i potrafią pomóc innym i normalnie się do Nich odzywać.Nie robia wokoło siebie tyle szumu tylko robia swoje.Jeszcze ktoś pomyśli że krowa która dużo ryczy mało mleka daje;)
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę taaaakiej ryby
Powrót do góry
Arek Gd.
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 9:35    Temat postu: Re: Grzesiu! Odpowiedz z cytatem

gurdzik napisał:
Płace składki i nie mam obowiązku chronić wody przed kłusolami, niech podniosa skladki w wynajma ochrone.

Jestem ciekawy jakie były koszta wynajęcia profesjonalnej agencji w okresie ciągu tarłowego? straży nad rzeką nie ma w ogóle, mówimy o strażnikach etatowych.może nie było by głupim pomysłem ażeby w następnym roku porozmawiać z Z.O. z władzami miast Reda i Wejherowo nad taką opieką rzeki.Nie sądzę żeby to były duże koszta dla nich, sprawa na pewno była by medialna , reklamowo promująca i rzekę i miasta w niej uczestniczące.Myślę że mógł by to być pierwszy krok z którego wzięły by przykład inne miasta i nasze rzeki górskie naprawdę mogły by stać się choć częściowo pod względem atrakcyjności wędkarskiej porównywalne do rzek Skandynawii , och to się zagalopowałem, pomarzyć można Very Happy
Wiktor

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Na nowo utworzonym OS na Dunajcu jest wynajęta profesjonalna agencja ochrony.Co prawda to dużo mniejszy kawałek wody niż Reda ale chodzi o zwiastun,ktoś już o tym pomyślałSmile
Może i u Nas? Pomysł bardzo dobry,ale jakie to koszta to nie wiem.Mysle że jak dla klubów czy kół wedkarskich to olbrzymie dla miast(Reda,Wejherowo)żadne
Pozdrawiam
Powrót do góry
gurdzik
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 11:39    Temat postu: ODP! Odpowiedz z cytatem

25-30zł za godzinke od głowy wynajecie ochrony. Moze taniej( ale dobra zmechanizowana, nie piechórzy) Laughing
Powrót do góry
Witek
Moczykij

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zatrudnienie na umowę dwóch osób z jajami i czującymi temat w okresie listopad-grudzień, patrolujących samochodem i pieszo w czasie dnia Starą Rede, Cedron i Redę. To koszt około 10.000 zł a pożytek ogromny. A nocki tak jak dotychczas SSR i inni koledzy w czasie dnia pracujący.
Agencja jest dobra może do pilnowania otwartych rzek typu Dunajec ale wątpie czy bedzie łazić po krzakach a jeśli nawet to byle swoje odpękać.
Myslę że włożenie 10.000 zł w taką ochronę da nawet trzy razy większy pożytek niż wydanie identycznej sumy na zarybienia.
A jeśli swoja pracę będa wykonywać sumiennie to każdy łowiący na Redzie chętnie za nastepny rok zapłaci 10-15 zł więcej. Nie mówię już nawet jak to medialnie by zadziałało...
Wielokrotnie już o takim czymś w gronie kolegów dyskutowaliśmy ale póki co to tylko marzenia... Sad
Wiecej nie piszę bo nie chce się denerwować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Panowie, jak wielce rzetelnych informacji udzielacie Twisted Evil
Jeżeli wnerwiają was kłusownicy, władze związku - utwórzcie sobie temat i tam rzucajcie bluzgami, psy na wszystkich wieszajcie Twisted Evil
W tym poście kolega o kiju zadał pytanie, poprosil o pomoc, a Wy jak zawsz, szybko z tematu zbaczacie i w kółko o tym samym, aż rzygać się chce Twisted Evil
Szlag mnie trafia jak coś takiego czytam, zachowujecie się jak stare zrzędliwe baby, które tylko narzekają i ględzą i dupę trują Twisted Evil

Serdecznie pozdarwiam Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
rawenius
Wędkarz

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna rada Panie Grzegorzu, jak nie ma Pan zamiaru zdradzać swoich miejsc, to niech Pan zachowa swoje rady dla radnych w związku

Szczerze pozdarwiam
asw11
Moczykij

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 4:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Radzę Słupię - w Słupsku skręcić do Ustki a w m. Bydlino - w dół rzeki. Pozwolenie - ta sama cena - można kupić 24/7 w hotelu Zamkowym w Słupsku.
Ryb więcej, woda ładniejsza a to tylko 90 km od Wejherowa.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego to forum tak "dobrze" żyje. Twisted Evil

Adam - walisz na Słupię Question
krzych

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ja również, po raz pierwszy w tym roku opłaciłem składkę na Redę, chcąc spróbować raz na jakiś czas tam połowić.
Teraz do kolegi Grzegorza z Gdyni : każdy nowy, może zaangażować się w akcję ochrony tej rzeki, w przyszłym roku chociażby... To takie trudne do zrozumienia Question
I pana jakoś nigdy nie widziałem przy ochronie Wisły, czy Raduni.
Pozdrawiam, i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: