Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wisła Kiezmark
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 86, 87, 88  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemas 180
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No temat wisła kiezmark zaczyna dobijać do 800 postów hehe Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dzięki mnie, jakieś piwko sie chyba należy hehehe Very Happy
Powrót do góry
Radek
Moczykij

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj minęły 3 lata od Twojego pierwszego postu Smile - 800 komentarzy przez taki okres to niewątpliwie słaby wynik - nie wiem, może dlatego, że większość wędkarzy to emeryci i już nie ogarniają internetu hehe Smile.

Dzisiaj byłem nad Wisłą w Kiezmarku i jak w reklamie kredytu hipotecznego 3 razy 0 - wiatr 0km/h, temp. 0 C i ryb 0... jednakże przyjemnie Smile

Tak sobie stoję z kijkiem nad wodą i myślę, że od końca sierpnia nie poławiałem z drgającą szczytówką i powiem szczerze trochę mi tego brakuje (tego rozstawiania, przygotowania zanęty, rozłożonego krzesełka heh, oczekiwania). Czy o tej porze warto zarzucić robakiem w głębiny wisły ? Z tego co widzę jedyny post z wynikiem p. Przemka jakoś nie zachęca Smile jeśli chodzi o karpie... no, ale co z innymi gatunkami ryb ? Może jednak warto - co myślicie ? Czy może jednak tylko spin aktualnie Was interesuje ?

Pzdr
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek teraz jest super okres na Wisle na feeder, jesli chcesz sie nastawic na mietusa. Sam chetnie pojechalbym nawet na nocke, niesty brak czasu. Na spinning tez dobra pora, tym bardziej ze zaczyna troche mrozic. Jade w poniedzialek na caly dzien, napisze jakie wyniki.
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy piątek spędzony na Wisełce w Kiezmarku.Byłem na betonie koło mostu po elbląskiej stronie.Łowiłem na feedery.Na haczyku ziarenko kukurydzy i trzy dzikuny .Niestety od godz 6.00 do 11 ani skubnięcia.Koło mnie łowił znajomy wędkarz , niestety też nie miał nawet skubnięcia.Potem pochodziłem ze spiningiem w górę od mostu i zupełnie nic.Następnie na dwie godziny pojechałem na Linawę .Tam miałem branie i przez chwilę ciągnąłem jakiegoś małego pistoleta , ale spadł z haka.Przed godz 15 znowu wylądowałem na Wiśle.Do wieczora spiningowałem , ale bez kontaktu z rybką.Znajomy wędkarz z betonu też siedział do wieczora i też bez brania.
Niestety wygląda na to że to już chyba koniec z rybkami przynajmniej w Kiezmarku i Drewnicy.
Bardzo fajnie jest być nad wodą w tak piękną pogodę ,ale był to chyba mój ostatni wyjazd nad Wisełkę w tym roku.
Powrót do góry
Radek
Moczykij

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co - nawet ten sławny zbawienny przymrozek nie pomoże ? Wszyscy tak opisują na forach jaka to późna mroźna jesień fantastyczna, jakie okazy można targać czy to feederem czy spinem, a tu kolejne posty potwierdzają moje przypuszczenia, że na wiśle totalna lipa.

Z pewnych względów jestem skazany tylko i wyłącznie na wisłę w kiezmarku i niestety wygląda na to, że do marca/kwietnia czas odłożyć kije w kąt.

No, ale nic - czekam na info od p. Petrosa, może wleje trochę nadziei w serce Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Hypno

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówicie panowie.. ogólnie słabo o tej porze. Chociaż Czas od Maja do końca września był bardzo hojny na Kiezmarku, po gdańskiej i elbląskiej stronie. Ale może teraz jak temperatura oscyluje w granicach zera w dzień? Będę musiał sie przejechać, na pewno dam znać. Odcinek wisły w Przegalinie tez umarł ostatnio. Padło kilka szczupaków na żywca, (max62cm) bez rewelacji, na spinning nic.
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis od 8ej do 14ej w Steblewie oblawialem glowki. Nastawilem sie na ciezki spinning, glownie w warkoczu. Efekt slabiutki, jedno branie, energiczne, niestety nie zaciete, guma pocieta. Rybacy plywali. Na wodzie totalna cisza. Mysle ze ryba juz splynela na zimowiska na glebsza wode. Na brzegu znalazlem siec, na szczescie mega splatana.
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że przyczyn bezrybia trzeba szukać w niskiej wodzie i wszechobecnym rybaku który obstawia wszystkie głębsze dołki

ostatnio zwiedziłem Kiezmark, Leszkowy, Ostaszewo, Koźliny, Gdańską Głowę, Drewnicę i wszędzie był rybak

Brak słów - zaczynam poważnie myśleć czy w ogóle wykupywać Wisłę na przyszły rok, z tego co widzę chyba sobie odpuszczę
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście też zastanawiam się nad wykupieniem Wisły.
woda jest tak zbombardowana przez rybaków i z roku na rok coraz mniej poważnych ryb wędkarze tam łapią.Jeżeli nie zmieni się temat z rybakami to chyba Wisła na naszym odcinku będzie umierać szybki tempem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Presja rybacka na odcinku Wisły nr 6 nie pozwala na normalny rozwój ryb. Oznacza to iż można tam liczyć na udany połów tylko gatunków migrujących z zatoki. Przekłada się to na udane polowy tylko w krótkich , szczególnych okresach roku. Obserwacje prowadzę od ostatnich 4 lat intensywnego wędkowania w Kiezmarku, Leszkowy, Giemlicach. Problemem nie wydaje się ilość rybaków co intensywne eksploatowanie przez nich łowiska. Zarząd PZW dzierżawi w takiej formie w jakiej uznał iż jest to korzystne. Żale koledzy proszę kierować pod właściwy adres- tylko pewne zmiany mogą cokolwiek poprawić. Może zbyt radykalny będę, jednak wydaje mi się iż nie można pogodzić wędkarstwa rekreacyjnego z przemysłem rybackim.
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może zbyt radykalny będę, jednak wydaje mi się iż nie można pogodzić wędkarstwa rekreacyjnego z przemysłem rybackim.

Nie wiem czy zbyt radykalny. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie istnieje coś takiego jak rybactwo śródlądowe. Dopóki będą rybacy, dopóty będzie tak jak jest. Moim zdaniem, wyrządzają oni dużo większe szkody w rybostanie niż kłusownicy.
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbot napisał:
Presja rybacka na odcinku Wisły nr 6 nie pozwala na normalny rozwój ryb. Oznacza to iż można tam liczyć na udany połów tylko gatunków migrujących z zatoki. Przekłada się to na udane polowy tylko w krótkich , szczególnych okresach roku. Obserwacje prowadzę od ostatnich 4 lat intensywnego wędkowania w Kiezmarku, Leszkowy, Giemlicach. Problemem nie wydaje się ilość rybaków co intensywne eksploatowanie przez nich łowiska. Zarząd PZW dzierżawi w takiej formie w jakiej uznał iż jest to korzystne. Żale koledzy proszę kierować pod właściwy adres- tylko pewne zmiany mogą cokolwiek poprawić. Może zbyt radykalny będę, jednak wydaje mi się iż nie można pogodzić wędkarstwa rekreacyjnego z przemysłem rybackim.

O jakiej migracji piszesz?
Zapraszam do Przegaliny na prom, popatrz ile tam stoi sieci stacjonarnych a do tego jeszcze sieci puszczane z nurtem do Zatoki.
nie ma mowy o migracjach. Tylko 10% rybek przechodzi te zasieki.
Jest tam masa tego, nawet nie wiem jak to opisach bo widok jest zatykający , jaka jest ludzka pazerność na mięso z ryb.
Co do tej współpracy wędkarstwo a rybactwo to masz racje. rybacy zawsze złowią, zniszczą więcej niż wędkarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baloonstyle napisał:
turbot napisał:

O jakiej migracji piszesz?
Zapraszam do Przegaliny na prom, popatrz ile tam stoi sieci stacjonarnych a do tego jeszcze sieci puszczane z nurtem do Zatoki.
nie ma mowy o migracjach. Tylko 10% rybek przechodzi te zasieki.
Jest tam masa tego, nawet nie wiem jak to opisach bo widok jest zatykający , jaka jest ludzka pazerność na mięso z ryb.
Co do tej współpracy wędkarstwo a rybactwo to masz racje. rybacy zawsze złowią, zniszczą więcej niż wędkarze.

nawet jeśli jakaś ryba przejdzie to z tych 10% rybak złowi 6%, kłusol 3% a dla nas zostaje 1%

cudownie

podobno na ujściu Wieżycy w okolicach Gniewa jak troć już tam dotrze wisłą z morza to czekają na nią tam miejscowi z widłami więc ile tych osobników wejdzie na tarło? a do Raduni nie może wejść bo na Motławie siaty
okno
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Złów i wypuść aby miał co rybak złapać.
A ja wolę jeziora Laughing
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 86, 87, 88  Następny
Strona 54 z 88

Skocz do: