Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z plecionką

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 10:12    Temat postu: Problem z plecionką Odpowiedz z cytatem

kilka ładnych lat bezproblemowo używałem przy spinningu plecionki Power Pro, ale od pewnego czasu podczas rzutu często robi się broda i tak się zastanawiam czy nadszedł kres jej życia i pora wymienić na nowszy model Very Happy, a może macie jakieś patenty na tego typu problem? Może trzeba ją czymś przesmarować, bo to chyba nie jest tylko wynikiem skręcenia?
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal80
Wędkarz

PostWysłany: Pią Paź 14, 2011 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz o nowej plecionce, czy masz starą plecionkę (kilka sezonów używana)?

Nie mam dużego doświadczenia z plecionkami, ale gdzieś czytałem, ze posmarowanie silikonem w sprayu poprawia własności ślizgowe plecionki i muszę przyznać, że to się sprawdza (wypróbowałem). Plecionka nie ma tendencji do skręcania się, łatwiej przechodzi przez przelotki, łatwiej rozplątać. Co do plątania moim zdaniem, to chyba największy wpływ maja przynęty skręcające linkę np. obrotówki lub wahadłówka.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to sporo lat jej używałem.Spróbuję z silikonem, bo za wyjątkiem plątania nie straciła swoich parametrów
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 lata katuja ta sama power pro i jesli robia ci sie brody, to sprawdz jakiej masy przynety wtedy uzywales, plecionka od 0,15 w gore nie lubi lekkich przynet. Sprawdz rolke kablaka, moze sie nie obraca i trzeba przeczyscic. Nie nawijaj plecionki po sam brzeg szpuli. Ja PP niczym nie smaruje, jedyne co to czesto czyszcze rolke zeby plynnnie chodzila.
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal80 napisał:
czytałem, ze posmarowanie silikonem w sprayu poprawia własności ślizgowe plecionki i muszę przyznać, że to się sprawdza (wypróbowałem). Plecionka nie ma tendencji do skręcania

Dzisiaj wypróbowałem Twój sposób i 4 godzinne biczowanie wody zakończyłem bez najmniejszego splątania!Dzięki Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Osprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: