Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Karaś i łowisko PZW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrosz napisał:
Zlitujcie się koledzy!!! Podajcie jakieś łowisko na karasia i lina w okolicach Trójmiasta. Rolling Eyes

Cała Martwa Wisła i Motława dosłownie na każdym odcinku.Mnóstwo wody, i wszędzie znajdziesz te i inne gatunki.
Na Wiśle 6 na betonach w Kiezmarku oraz na brzegu elbląskim główki od miejscowości Drewnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 22, 2011 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
na lina to jezioro Choczewo. ostatnio nawet w WW był artykuł i koleś z Gdyni,który wyciągnął tam medalową sztukę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jacek.gd

PostWysłany: Sro Cze 22, 2011 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motława nie należy do PZW lecz do Troci
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, że na Choczewskim lin jest ogromny.
W czwartek byłem nad jednym z wielu kaszubskich leśnych jeziorek (niestety podobnie jak Choczewo nie na wodzie PZW) - i dzień obdarzył mnie taką oto zdobyczą.
http://zapodaj.net/c1b049d6cfcd.jpg.html
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdradź miejsce proszę. Sam szukam teraz takich leśnych jezior prywatnych.
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
Zdradź miejsce proszę. Sam szukam teraz takich leśnych jezior prywatnych.

W zasadzie nic to nie pomoże bo właściciel nie pozwala tam łowić - tylko "swoim". Sam miałem szczęście bo akurat byłem tam u przyjaciela, który jest jego sąsiadem. Okolice Swornychgaci.
Ale jak jechałem z powrotem to widziałem między Drzewiczem a Swornegaciami bardzo podobne leśne jeziorko w lesie (po prawej stronie drogi), i były tam jakieś tablice - także może tam można połapać.
No i minus to odległość od 3-city.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba w końcu znalazłem piękne karasiowe łowisko.
Jezioro w Kielnie.
Byłem tam wczoraj z kolegami, ale niestety pogoda była masakryczna i późna pora łowienia (od 9 do 14). Efektem czego nałapaliśmy tylko mnóstwo płotek a kolega złapał pięknego okonia (32 cm i 0,5 kg) oraz lina 30 cm.
Ja miałem piękne branie na DS jednak byłem bez szans, rybę czułem na kiju przez chwilkę, zrobił 3 odjazdy i wlazł w zaczep - myślę że był to ładny karp.
Jak przyszedł właściciel zbierać opłaty to pokazywał zdjęcia ryb z jeziora. Myślałem, że spadnę z krzesła jak zobaczyłem zdjęcie karasia 3kg - w życiu takiego nie widziałem. Oprócz tego są karpie kilkunasto kilogramowe (15kg sztukę też miał na zdjęciu). Jak twierdzi właściciel karasia w jeziorze jest mnóstwo (od 1,5kg w górę), karp, okoń, lin no i wszędobylska płoć. Jest też duży szczupak, lecz jak opowiadał w zasadzie się nikt go nie łowi, ponieważ z nadmiaru naturalnego pożywienia wcale nie interesuje się sztucznymi przynętami. Mówił, że łowi się ze 2 szt. tej ryby w roku. Opowiadał jak któregoś razu przyjechał jakiś fachowiec od spinningu z nastawieniem na szczupaka to nałowił 30kg okonia ! Nie wiem na ile mu wierzyć, ale jest to prawdopodobne. Jezioro jest co roku zarybiane.
Cena to 8 zł od wędki, łowić można od świtu do zmierzchu. Kiedyś można było wędkować nocą, lecz właściciel twierdził, że za dużo kombinowali miejscowi (sieci, prąd itp.) Jeziorko bardzo ładne, sporo stanowisk, czysto na brzegach (przy nas przyjechał typek z taczką i sprzątał śmieci).
Opłaty można zrobić w Karczmie nad jeziorkiem, a jak ktoś jest sam to musi czekać aż właściciel podejdzie. Tylko uważajcie bo ostrzegał, że miejscowe żuliki znają stałych bywalców i potrafią podejść do nowego i próbować zbierać opłaty podając się za właściciela wody Very Happy (pomysłowość Polaka nie zna granic - aby na wino było Laughing ).
Bliskość 3-city oraz cena to argument dla mnie. Na 100% nie jeden raz się tam jeszcze wybiorę. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie ta woda jak na pierwszy raz.
Później postaram się wrzucić zdjęcie okonia, bo kolega ma na komórce i poproszę go aby mi przesłał mailem.
Polecam.
P.S. Za rybę się nie płaci.
Powrót do góry
areajdm
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kielnie? Mówi kolega o tym większym stawie przy drodze? Czy może o tym: http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=811&start=45
Powrót do góry
pablogda
Moczykij

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areajdm napisał:
W Kielnie? Mówi kolega o tym większym stawie przy drodze?

He he - faktycznie przejeżdżałem przez Kielno setki razy i myślałem podobnie jak kolega - ot większy, bezrybny, brudny staw w środku wsi, bo takie się odnosi wrażenie patrząc na tą wodę tylko z okna samochodu.
A tu taka niespodzianka !! 10,7 ha to nie taki staw Very Happy
http://wypoczynek.turystyka.pl/roztocze.html
Staw to jest u leśniczego - swoją drogą to nie mam o nim dobrego zdania i nigdy mnie u siebie nie zobaczy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: