Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kajaki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 11:08    Temat postu: Kajaki Odpowiedz z cytatem

Problem dewastacji małych rzek przez nadmierną ilość spływających nimi kajaków, wydaje się wciąż niezauważany. Potrzeba rozwiazań jest konieczna teraz przed kolejnym sezonem letnim. Czy ktokolwiek wie czy władze PZW robią coś w tym zakresie.
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą dewastacją to chyba przesadziłeś. Co oni Ci złego zrobili??
To są miłośnicy przyrody, turystyki, sportu. Ja tam do nich nic nie mam.
pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jaki niby sposób kajakarze dewastują wody? Sam czasami lubię popływać po Motławie/Opływie Motławy.
Zagrożeniem są ludzie którzy w imię turystyki kajakowej chcą rzeczki regulować żeby zrobić z nich wygodne szlaki. Tylko dlaczego nikt kajakarzy nie zapyta, czy chcą pływać wyrównanymi rowami, czy może rzekami takimi jakimi je natura stworzyła.
Może nie pytają dlatego, że w imię tej "turystyki" można wyciągnąć niezłe pieniądze z budżetów?
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówimy o Motławie czyli rzekach gdzie przepłynięcie 50 kajaków co godzine nie zakłuci i tak nadwyrężonego ekologicznie cieku. Koledzy raczej nie stali w piękne popołudnie nad rzeką górską gdzie przyjechali zagubić się w cyklu życia przyrody. A spotkali jedynie ogłupiałe ptactwo chordami miłośników rodzinnych spływów. Jeżeli uwarzacie iż ekosystem i wędkujący w małych ciekach nie doznają szkud z tego powodu to jestem spokojny a na ryby pojade do Szwecji.
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem że może przesadzam! Poszukałem i może warto uprzedzić problem.
http://www.fishing.pl/artykuly/publicystyka/wedki-i-kajaki
joker
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbot, droga wolna do Szwecji nie tak daleko. Tylko pamiętaj o najważniejszym, wykup przewodnika wędkarskiego. Bez przewodnika wędkarskiego to będziesz miał identyczne efekty jak u nas. Nie wierzysz to pojedź i się przekonaj.
Co do kajaków to chyba masz strasznie wypaczone zdanie. Radzę żebyś sam się kiedyś wybrał na spływ ze swoją grupą znajomych to sam się przekonasz, że nie jest jest tak jak myślisz i na pewno nie jest to dewastacja przyrody. Takie stanowisko, które Ty prezentujesz podchodzi pod greenpeace - o takich osobnikach mam wyrobione zdanie
Co do regulacji rzek to zupełnie inna sprawa. Uważam, że większe rzeki powinny być regulowane po to by był możliwy transport rzeczny (patrz np. Holandia, Niemcy, Francja) zobacz ile zyskuje na tym Państwo i my jako użytkownicy dróg. A ryby ,jak możesz poczytaj w sieci, można z powodzeniem na takich rzekach łowić z dużym powodzeniem. Natomiast jeżeli chodzi o kajakarzy w niedużych górskich rzeczkach to nikomu tego nie zabronisz nikomu, żeby nie mógł wypoczywać akurat w taki sposób, a inny niż twój. Jak tak skrajnie myślisz i uważasz, że jak Ty jesteś gdzieś gdzie jest cicho, pięknie i w ogóle raj na ziemi to wykup teren i nikt Ci tej sielanki nie zakłóci albo wyjedz w środek dżungli tylko nie zapomnij się zaszczepić na cały ten syf ,na który można zachorować Laughing Laughing
turbot
Moczykij

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked nastąpiłem na kajakarza! Skąd tyle agresji, wymieniam swoje poglądy poparte obserwacją również z kajaku. Miałem przyjemność uczestnictwa w spływie, fantastyczna zabawa ale nie dla trących się ryb i wędkarzy którzy przyjechali powędkować niekiedy z daleka. Chce uzmysłowić o konieczności uregulowań które obowiązują wędkarzy. Nie dotyczą natomiast innych miłośników przyrody, którzy nie musza mieć świadomości o swoim wpływie na otoczenie. Ja jestem wędkarzem i nie mam możliwości wędkowania podczas spływu kajakowego, to jest fakt ale jak wspomniałem dotycz małych ekosystemów nie wędkowania z betonowych umocnień. Zastanawiając się nad tym zagadnieniem chciałem sprowokować środowisko „wędkarzy” do małej dyskusji na ten temat. Wnioski wyciągnąłem, z wędkarskim pozdrowieniem!.
Cezary
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joker, tak się składa że w ubiegłe lato spędziłem weekend w kajaku na WDZIE, i jak nigdy sprawy ze szkodliwości kajakarzy sobie nie zdawałem, tak uderzyło mnie to i naładowało obrzydzeniem do podejścia weekendowego rozrywkowicza

jak wybaczyć mogę że ktoś raz w tygodniu chce się wyszumieć- wykrzyczeć, tak stert śmieci w wodzie i całej okolicy przeboleć nie mogę
Powrót do góry
joker
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary, zawsze znajdzie się ktoś kto robi syf, bez względu na to czy są to "kajakarze" czy "wędkarze", popatrz ile SYFU wala się dookoła jezior i rzek głównie z winy "wędkarzy". Tony gnijącej zanęty pod drzewami i w trawie, opakowania po robalach i zanętach i po szamie "wędkarza". Jednak zapewniam Cię, że są grupy kajakarzy prawdziwych psycholi, którzy jeszcze zbiorą to co po drodze wypłynie z chaszczy. Jeżeli chcesz do takich kontakt i chcesz spędzić ciekawie czas dam Ci kontakt do takiej grupy zapaleńców.
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brodzący spinningiści w trzcinach i innych trawach również niszczą wiosenne tarliska i ikrę nie mając o tym pojęcia. Oczywiście nie wszyscy:)
Powrót do góry
turbot
Moczykij

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe szczęście dla wędkarzy określono zakazy brodzenia w miejscach i okresach tarłowych rybek, a nawet całkowity zakaz wędkowania na tarliskach. Koledzy nie wpadajmy w paranoje prześladowcze jak proponował joker .Racjonalnych rozwiązań nie będzie bo ryby głosu nie mają.
joker
Wędkarz

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbot, w końcu ktoś mądrze pisze.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: