Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rybacy na Martwej Wiśle ????
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aress
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:47    Temat postu: Rybacy na Martwej Wiśle ???? Odpowiedz z cytatem

Witam, czy słyszeliście może o pomyśle naszego Z.O. by wprowadzić na Martwą Wisłę zawodowego rybaka???
Podobno jest to znajomy kogoś tam i ma wielką ochotę na naszą wodę.

Jeżeli okazało by to się prawdą, jakie środki prawne możemy podjąć my szeregowi wędkarze by tego nie dopuścić???

Co myślicie na ten temat ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysłu nie słyszałem, ale widziałem w zeszłym roku płynąc sobie łódką, pomiędzy śluzą a szewcami rozstawioną sieć, prawie bym wpłyną na nią. Czyli ktoś sobie odławia na lewo.
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storm napisał:
Pomysłu nie słyszałem, ale widziałem w zeszłym roku płynąc sobie łódką, pomiędzy śluzą a szewcami rozstawioną sieć, prawie bym wpłyną na nią. Czyli ktoś sobie odławia na lewo.

Oczywiście zgłosiłeś to odpowiednim władzom? Czy może olałeś stwierdzając że to nie Twoja sprawa?
Storm
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat jest moją prywatną sprawą, i nie musze się nikomu tłumaczyć, może zgłosiłem, może nie.
Powrót do góry
Areh
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storm napisał:
To akurat jest moją prywatną sprawą, i nie musze się nikomu tłumaczyć, może zgłosiłem, może nie.

To akurat nie jest Twoją prywatną sprawą, bo to nie Twoja woda i zgłoszenie wykroczenia/przestępstwa leży w interesie wszystkich wędkarzy.
marcin887
Wędkarz

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak by łowił same byczki to czym więcej zawodowych tym lepiej Smile
Powrót do góry
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka, w większości sklepów są do nabycia ryby pochodzące z Martwej Wisły! to raczej ktoś poławia zawodowo i to za pełną zgodą PZW. Wydaje się że jeszcze nikomu nie udało się przeforsować wartości amatorskiego połowu ryb przed komercyjnym zyskiem wąskiej grupy tzw działaczy społecznych.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbot napisał:
Ciekawostka, w większości sklepów są do nabycia ryby pochodzące z Martwej Wisły! to raczej ktoś poławia zawodowo i to za pełną zgodą PZW. Wydaje się że jeszcze nikomu nie udało się przeforsować wartości amatorskiego połowu ryb przed komercyjnym zyskiem wąskiej grupy tzw działaczy społecznych.

a skąd wiadomo że większość ryb w sklepach pochodzi z MW ???
turbot
Moczykij

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ wymóg podania przez sprzedawcę skąd pochodzą ryby jest zobligowany opowiednimi przepisami! Takie informacje muszą być umieszczone przy towarze.
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadome jest to,że rybak czy nawet rybacy odławiają ryby na Martwej Wiśle i Wiśle Śmiałej gdzie wodę zarządza GUM. Posiadają na to stosowne pozwolenia.
Tolek
Moczykij

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybak na wodzie PZW uważam,że to więcej niż kłusownik bo działa niby zgodnie z prawem ale żadnej kontroli. Na wodzie robi to co jemu się podoba. Posiadamy już tego przykłady przy główkach na Wiśle bieżącej. Odławia rybę zarybianą za nasze składki. Dla Okręgu odprowadzi parę złotych za dzierżawę. Siatki postawi w miejscach najbardziej rybnych czym zaszkodzi wędkarzom łodziowym oraz tym z brzegu. Policja jeśli zobaczy w pobliżu siatek w nie przepisowej odległości wędkarza ukarze go mandatem. Ręczę,że rybak czy nawet rybacy siatki stawiać będą tam gdzie im będzie się podobać. Ryba szlachetna pójdzie do handlu dla ludzi pozostała na karmę dla zwierząt futerkowych. Nie sprzedana ryba do utylizacji. Tyle my wędkarze z tego mieć będziemy.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tolek napisał:
Rybak na wodzie PZW uważam,że to więcej niż kłusownik bo działa niby zgodnie z prawem ale żadnej kontroli. Na wodzie robi to co jemu się podoba. Posiadamy już tego przykłady przy główkach na Wiśle bieżącej. Odławia rybę zarybianą za nasze składki. Dla Okręgu odprowadzi parę złotych za dzierżawę. Siatki postawi w miejscach najbardziej rybnych czym zaszkodzi wędkarzom łodziowym oraz tym z brzegu. Policja jeśli zobaczy w pobliżu siatek w nie przepisowej odległości wędkarza ukarze go mandatem. Ręczę,że rybak czy nawet rybacy siatki stawiać będą tam gdzie im będzie się podobać. Ryba szlachetna pójdzie do handlu dla ludzi pozostała na karmę dla zwierząt futerkowych. Nie sprzedana ryba do utylizacji. Tyle my wędkarze z tego mieć będziemy.

Trzeba się pozbyć tzw betonu i zrobić porządek w PZW, ten związek powinien być dla nas - wędkarzy a nie my dla nich. W zębach przynosimy kasę a nic z tego nie mamy. Wody pustoszeją bo ktoś decyduje za naszymi plecami i dysponuje rybostanem jak chce. Komercjalizacja związku zabrnęła za daleko i to chyba ostatnia szansa aby wędkarstwo pozostało źródłem przyjemności i satysfakcji oraz było odskocznią od codzienności.
Czas na zmiany - skończmy z karierowiczami. Skruszmy ten beton i stwórzmy związek oparty na demokracji i słuszności decyzji, niech wędkarze mają decydujący głos o losach łowisk i ryb w nich żyjących.

Młodzi ludzie bez powiązań i bez nawyków z czasów komuny, wykształceni i kochający przyrodę a nie pieniądze - zapraszamy do władzy, bo władza musi być ale nie władza absolutna
slaw35
Moczykij

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W 100% zgadzam się z tobą kolego Minus , ja w tym roku myślę wykupić pozwolenie Morskie za 49 PLN które powala mi łowić na odcinku Martwej Wisły od Nowego Portu do ujścia na Górkach Wschodnich . Za pozwolenie w PZW zapłaciłbym 220 PLN a po co tyle , przecież oni nic nie robią tylko z nas wędkarzy ściągają pieniądze na swoje potrzeby . Ja mam tego dość i w tym roku rezygnuje z PZW .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slaw35 napisał:
Witam
W 100% zgadzam się z tobą kolego Minus , ja w tym roku myślę wykupić pozwolenie Morskie za 49 PLN które powala mi łowić na odcinku Martwej Wisły od Nowego Portu do ujścia na Górkach Wschodnich . Za pozwolenie w PZW zapłaciłbym 220 PLN a po co tyle , przecież oni nic nie robią tylko z nas wędkarzy ściągają pieniądze na swoje potrzeby . Ja mam tego dość i w tym roku rezygnuje z PZW .
Pozdrawiam

Można zrezygnować ale to nie jest sposób na poprawę sytuacji - trzeba działać aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości.

Potrzebni są ludzie z pasją i przede wszystkim niezależni finansowo, którzy nie będą z piastowania stanowisk w PZW robić sposobu na zarobienie kasy. To musza być osoby które nie będą na garnuszku i etacie płacących składki ale tacy którzy mając dużo wolnego czasu i jak juz wspomnialem niezależni finansowo. Wtedy nie będzie korupcji i działań zmierzających do zdobycia kasy co w obecnym czasie prowadzi do degradacji wód PZW.
Niedługo ryby będziemy oglądać w telewizji i w atlasach ryb, lub do czego zmierzamy w chłodziarkach supermarketów.
Nie jestem przeciwny odłowom ale niech to będzie pod kontrolą ichtiologów i innych specjalistów a nie na podstawie "widzimisie" betonu.
Minus
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli ktoś wie coś więcej w tym temacie (Rybaków na MW) to proszę o info (priv)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: