Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radunia-nie ma lipieni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 10:51    Temat postu: Radunia-nie ma lipieni Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś poza mną odnosi wrażenie ,że na odcinku poniżej Zukowa od Rutek do Lnisk - kompletnie zniknęły Lipienie? Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia w tym temacie. ? Nigdy nie pisałem na tym forum, ale tym razem jestem bardzo zaniepokojony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maniek_111
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co zakładać nowy temat?
http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=742
Powrót do góry
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 14:40    Temat postu: radunia nie ma lipieni Odpowiedz z cytatem

Wątek ktory przytoczyłeś jest o czymś kompletnie innym - to są jakieś ogólne wypowiedzi o rybach i o połowach w Raduni .Mi chodzi konkretnie o uwagi bądż informacje na temat jak w bieżacym sezonie oceniacie połowy lipienia.Ja osobiście jestem przestraszony bo mam wrazenie ,że ten gatunek który rok , dwa i więcej lat temu występował stosunkowo licznie, teraz jakby wymarł , bankowe miejsca ktore zawsze odwiedzałem są poprostu puste, nie ma wogole wyjść do owdów, nie pomaga dolna , ani gorna nimfa - nic . Wędkarze ,ktorych spotkałem także potwierdzją kompletny brak lipienia na odcinku Rutki - Lniska(na innych niewiem bo nie łowie) , czy ktoś ma jakąś wiedze, bądz przypuszczenia w/w temacie.Czy ktoś moze się pochwalić udanymi połowami lipienia w tym sezonie ,na tym odcinku.?Pozdrawiam
Powrót do góry
doozer
Site Admin

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis rano bylem od Rutek w dol. Oprocz kilku malych teczakow (od 15 do 25cm), mialem jednego lipienia okolo 10cm. Faktycznie lipienia nie ma, to juz kolejna moja wizyta na tzw. "pewniakach" a tu nic, bez kontaktu z lipieniem.

Na Redzie jest podobnie, nawet malych lipieni nie ma. Albo sie gdzies pochowaly albo nie wiem co... wylowili?

Chodze z muchowka. Dzisiaj lowilem na suche (Elk Caddisy i Klinkhamery).
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 17:34    Temat postu: radunia brak lipieni Odpowiedz z cytatem

moze forum przegląda jakiś ichtiolog np zatrudniony w PZU i się wypowie?. Tak przy okazji wie ktoś jak skończyła się rozprawa z tamtego tygodnia w sprawie zatrucia Raduni w 2007 roku?
Powrót do góry
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 11:24    Temat postu: radunia cdn Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogos interesuje sprawa zatrucia Raduni w 2007, to oskarżony przed rozprawą dostarczył zwolnienie lekarskie więc sprawa tymczasowo jest zawieszona.
Powrót do góry
Stuk

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam to co piszecie - lipienie zupełnie znikły. To dość dziwna sprawa, bo w ubiegłum roku o tej porze można było się trochę pobawić. Co prawda ryby były małe, ale zawsze coś się uwiesiło... Już latem było tak sobie, bo więcej miałem wyjść pstrągów niż lipieni - myślałem, że to przypadek.
Ostatnio byłem 2 razy z sucharkiem i jest zupełnie pusto - zero kontaktu z rybą. Co więcej w wodzie nie widać życia.
Powrót do góry
jacekk
Moczykij

PostWysłany: Pią Paź 15, 2010 16:26    Temat postu: Radunia nie ma lipieni Odpowiedz z cytatem

Te pstrągi to i tak pewnie wwiększości tęczki ,które sie u nas nie rozmnażają i szybko zostaną wyłowione. Niestety
Powrót do góry
Stuk

PostWysłany: Pią Paź 15, 2010 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i tu się mylisz. Tęczaka nie miałem żadnego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: